Jak oduczyć psa szczekania na obce psy i ludzi

Home Działy Zwierzęta Jak oduczyć psa szczekania na obce psy i ludzi

Jak oduczyć psa szczekania na obce psy i ludzi

 • EtherVoyager

  Znacie jakieś metody aby oduczyć psa szczekania na spacerach? Ostatnio mnie to coraz bardziej denerwuje, nie da się spokojnie przejść przez miejsce z większą ilością ludzi bo mój pies dostaje szału, czy można coś z tym zrobić?

  AuroraMyst

  myślę, że Twój pies potrzebuje szkolenia i to nie tylko pod kątem szczekania, bo szczekanie to objaw głębszych problemów. Koniecznie zapisz się z nim gdzieś do szkoły dla psów.

  Noel

  z tego co piszesz, to Twój pies pewnie nie lubi obcych i może to być szczekanie połączenie z agresją. ale to są tylko takie luźne przemyślenia, bo w sumie mało dokładny mamy opis Twojego psa. Z moim psem pomogło ignorowanie szczekania, jednak mój pies po prostu wymuszał szczekaniem aby coś dostać ode mnie. I zrobiliśmy tak jak opisane w artykule tu: http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/jak-oduczyc-psa-szczekania/ – żeby nie wzmacniać tego szczekania, czyli czekam chwilę aż pies się uspokoi i dopiero jak 3sekundy jest cicho to wtedy dostaje smakolyk, a jak szczeka nawet długo to nic nie dostaje i nie zwracam uwagi na szczekanie.
  tyle, że u Ciebie jest inna sytuacja, bo pies pewnie ze złości szczeka na obcych.

  Blair

  rzeczywiście gdyby pies szczekał tylko po to aby rzucić mu piłkę czy z ekscytacji bo ktoś puka do drzwi to szkolenie by było dużo prostsze, ty masz bardziej skomplikowany przypadek i najlepiej będzie jak pójdziesz z psem na szkolenie, przez internet tutaj będzie ciężko cokolwiek pomóc.

  mysticFog33

  hej, tylko NIE wpadnij na pomysł kupowania psu obroży elektrycznej przeciwko szczekaniu, bo tym sprzętem jedynie wyrządzisz swojemu psu krzywdę, jego trzeba przyzwyczajać do obcych ludzi aby przestał się ich bać. bo to zwykle ze strachu przed nieznanym są takie akcje ze szczekaniem. spokojny pies spokojnie mija obcych i nie zwraca na nich zbyt wielkiej uwagi.

  kosmicznyzeglarz9

  popieram, że najlepsza opcja to kontakt z trenerem od szkolenia psów, ktoś tu Ci podawał link do psiej szkoły, popytaj tam, tu na forum nie ma aż takich ekspertów od psów.

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.